Svet Sothys

Legenda mena Sothys

Pomenovanie „Sothys“ má podľa starých Egypťanov dôležitý význam. Je to hviezda oslňujúceho jasu, ktorá sa objavovala vždy za jasných egyptských nocí na oblohe pred očami obyvateľov krajiny faraónov ako klenot medzi všetkými klenotmi. Hviezda, ktorá očarila svojou krásou a leskom každého. V dobách, kedy sa bohovia radovali, trpeli a milovali ako pozemšťania, panovala „vášeň, nenávisť, láska, zlosť, žiarlivosť a pomsta“ aj medzi hviezdami a planétami.

Jednej noci pri svojich nebeských potulkách stretol Saturn mladú hviezdičku Sothys. Ani Venuša sa mu nikdy nezdala taká nádherná a krásna, ako mladá hviezda, ktorú spoznal. Saturn sa zamiloval a čoskoro horel takou vášňou, ktorú my, ľudia, nie sme schopní ani pochopiť. 

Oslňujúca Venuša sa nevedela vyrovnať s touto nebeskou láskou. Jej žiarlivosť presahovala všetky sily a vykonala svoju pomstu pomocou dômyselných ženských intríg. Reťaze, ktoré Saturn napínal, aby pritiahol a zovrel hviezdičku Sothys do náručia, sa razom pretrhli.V tú chvíľu sa oblaky, vietor, hromy, blesky ozvali hlasným plačom. Žiariaca hviezda Sothys sa zrútila z oblohy a navždy zmizla. Bola to bolesť Vesmíru pripraveného o najžiarivejšiu hviezdu alebo zlosť Saturna, ktorý videl, ako sa stráca hviezda jeho vytúžených snov. Saturnovi tiekli slzy celých štyridsať dní, a štyridsať nocí. Zaplavovali Zem a možno boli príčinou potopy sveta.

O Sothys nevedel svet po celé stáročia!

Jedného dňa čarovná hviezda zmenila svoju podobu, znovu sa objavila a začala kraľovať na Zemi. Akú novú žiaru nám prináša tá, ktorá mala byť kráľovnou nebies?
Sothys zverila svoje tajomstvo Zemi a zasvätila sa Žene, aby zachovala jej krásu a šťastie. 
Každého láka, čarovný svet Sothys...

 

 

 

 

Sothys